Klausos netekimo priežastys

Trumpa veiksnių, kurie gali lemti Jūsų ar Jūsų artimojo klausos netekimą, apžvalga.


Įsiklausykite į savo klausą

Iš esmės girdite tik tai, ką galite girdėti. Štai kodėl kartais gali atrodyti, kad viskas gerai, nors iš tikrųjų klausa jau yra ėmusi prastėti. Taip yra todėl, kad smegenys tiesiog prisitaiko prie pasikeitusios situacijos ir kompensuoja susilpnėjusius klausos signalus. Po kurio laiko smegenys, tiesiogine to žodžio prasme, ima pamiršti gebėjimą girdėti, nes nebeprisimena, kaip skamba žodžiai.  

Klausa sutrinka pažeidus vieną iš šių sričių:


Išorinės ausies sutrikimai 

Tipiškos su išorine ausimi susijusios problemos yra sieros kamščiai ir klausos kanalo infekcijos. Paprastai šios problemos lengvai išsprendžiamos. Tačiau norint išvengti klausos sutrikimų, svarbu veikti greitai.  

Vidurinės ausies sutrikimai 

Uždegimas, už ausies būgnelio susidaręs skystis, ausies būgnelio pažeidimai ir otosklerozė (kaulėjimo židiniai vidurinėje ausyje) yra dažniausios problemos, sutrikdančios vidurinės ausies veiklą. Dauguma išorinės ir vidurinės ausies problemų yra efektyviai išsprendžiamos paskyrus atitinkamų vaistų ar atlikus chirurginę operaciją. Jei tai neįmanoma, visais atvejais klausos netekimas gali būti kompensuojamas klausos aparatais.

 

 

 

 

 

 

Vidinės ausies sutrikimai 

Didžioji dalis klausos sutrikimų yra susiję su vidine ausimi (C). Dažniausiai juos sukelia natūralus senėjimo procesas. Neigiamos įtakos klausai gali turėti ir didelis triukšmas, tam tikrų vaistų vartojimas, kaukolės lūžiai. Dėl šių veiksnių pažeidžiamos gležnos plaukuotos vidinės ausies ląstelės ir sutrikdomas garso signalų perdavimas klausos nervams. Paprastai su vidine ausimi susijusio klausos netekimo medicininėmis priemonėmis atstatyti neįmanoma. Tačiau šio tipo klausos netekimą gali kompensuoti dauguma klausos aparatų.

 

 Išorinės ir vidurinės ausies pažeidimų nulemtas klausos netekimas vadinamas konduktyviniu. Dėl vidinės ausies pažeidimo atsiradęs klausos netekimas vadinamas neurosensoriniu. Jei klausa susilpnėja dėl abiejų tipų pažeidimų, tai vadinama mišriu klausos netekimu. 


Kreipkitės profesionalios pagalbos

Jūsų klausos specialistas padės rasti geriausiai Jums tinkantį sprendimą. Jis atsižvelgs į Jūsų negalios pobūdį, finansines galimybes, gyvenimo būdą ir individualius poreikius.